whatsap
 • 0530 245 0 112

  Evde Sağlık Hizmetleri

  Teklif Al
 • Telefon: 0530 245 0 112
 • Sarıgöl mahallesi Çetinkaya sokak no:3a GOP/İstanbul
 • Çalışma Saatleri: 7/24
background

Evde EKO Çekimi

Evde eko çekimi, kalp hastalarının kontrol ve teşhisinde kullanılan bu yöntem evde hastanın kendi ortamında yapılmaktadır.

Evde EKO Çekimi

Evde eko çekimi, Modern Evde Sağlık firmamız tarafından verilen evde sağlık hizmetlerimizdendir. Eko yani ekokardiyografi, yüksek ses dalgaları yayan;  kalbin akışını, kalbin duvarını ve kalp kapakçılarının görüntülenmesini sağlayan bir çeşit ultrason cihazıdır.  Kalp hastalığı bulunan veya herhangi bir durumdan doğan ihtiyaç ile birlikte portatif ekokardiyografi cihazlarımız ile uzman kardiyoloji doktorumuz ve sağlık ekibimiz, hastanın evine müracaat ederek evde eko çekimini yapmaktadır. Ekokardiyografi çekimi için öncelikle hastanın hazırlanması daha sonra ekokardiyografi çekilecek olan odanın loş hale getirilmesi gerekmektedir. Ekokardiyografi için doktorunuzun belirttiği şekilde uzanmalı, doktorunuzun verdiği nefes yönergeleri takip etmelisiniz.

Eko Uygulama Teknikleri

 • Yüzeysel Ekokardiyografi

 • Transözofajiyal Ekokardiyografi

 • Stres Ekokardiyografisi
 • Doppler Ekokardiyografi

Ekokardiyografi

Ekokardiyografi, yüksek ses dalgalarının kullanılarak kalp boşluklarının, kalp kapakçıklarının, aort ve aort kapağının görüntülenmesini sağlayan bir çeşit ultrasonografi yöntemidir. Ekokardiyografi, kalp hastalıklarının teşhisini veya var olan hastalıkların durumunun öğrenilmesini sağlar. Ekokardiyografi, uzman kardiyoloji doktoru tarafından çekilerek, raporlandırılmalıdır.

Ekokardiyografi Gerektiren Durumlar

Ekokardiyografi gerektiren durumlara bayılma, baş dönmesi, göğüs ağrısı gibi semptomlarla müracaat eden hastalar, kalp muayenesi sırasında anormal ritimleri fark edilen hastalar, kalp krizi şüphesi bulunan ya da geçirilen kalp ameliyatı sonrası rutin kontroller de örnek verilebilir.

Evde Ekokardiyografi Çekimi Fiyatları

Evde ekokardiyografi çekimi fiyatları hastalarımız tarafından oldukça merak edilmektedir. Modern Evde Sağlık firmamızın evde eko çekimi gibi diğer evde sağlık hizmetleri hakkında bilgi ve fiyat alabilmek, randevu talep etmek için firmamızın 0530 245 0112 numaralı telefonunu arayabilirsiniz.